Aktualności
cie@ciekartuzy.pl
tel. 58 681 46 96

DPCalendar - Nadchodzące

Brak wydarzeń

DPCalendar Mini

loader

Spider Calendar

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Tradycyjnie na zakończenie roku akademickiego odbyła się trzydniowa wycieczka do Wrocławia.  50 osobowa grupa w doskonałych humorach wyruszyła z  Kartuz o godz. 6.00. We wczesnych godzinach popołudniowych dotarliśmy do Świdnicy,  przede wszystkim po to, by  zobaczyć Kościół Pokoju, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.  Rzeczywiście urzekł nas swoim niepowtarzalnym pięknem. Wieczorem dotarliśmy do Wrocławia i po krótkiej przerwie ruszyliśmy na spacer po tętniącym życiem Rynku.  A następnego dnia  podziwialiśmy atrakcje tego pięknego miasta: Panoramę Racławicką, Halę Stulecia, Ogród Japoński, Aulę Leopolidina, Oratorium Marianum, Ostrów Tumski, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Katedrę św. Marii Magdaleny. Przy okazji odkrywaliśmy pochowane po całym mieście krasnale.  W niedzielę zwiedziliśmy Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy i katedrę gnieźnieńską.  Pełni wrażeń, wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia,  z turystycznymi planami na przyszłość wróciliśmy do Kartuz.

1 czerwca w „ Restauracji Kaszubskiej”  zakończyliśmy kolejny rok akademicki. Na uroczystość przybyli nasi przyjaciele: pan Mieczysław Grzegorz Gołuński burmistrz Gminy Kartuzy, pani Jolanta Tersa – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach, pan Mirosław Szutenberg – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego, pani Aleksandra Maciborska- Pytka – dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury oraz pan Stanisław Miłosz i pani Krystyna Kilarska – przedstawiciele ZNP. W tym roku akademickim 156 studentów uczestniczyło w 16 wykładach z różnych dziedzin nauki i kultury. Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dr. Eugeniusza Pryczkowskiego z historii Kaszubów, dr. Jarosława Ocha z nauk społecznych, mgr. Piotra Orechwo z kultury Inków, Majów i Azteków oraz pana Jerzego Snakowskiego  pasjonata sztuki operowej. Studenci mogli korzystać z zajęć: języka angielskiego (4 grupy), języka niemieckiego, profilaktyki prozdrowotnej (2 grupy), zumby i zajęć komputerowych (2 grupy).  5 razy wyjeżdżaliśmy do teatrów w Trójmieście, odbyły się 4 spotkania w Kawiarence Krakowskiej, uczestniczyliśmy w V edycji Ogólnopolskiego Marszu Studentów UTW – nornic wal king oraz kontynuowaliśmy realizację programu: „Powszechny spis z natury – Matczé zelé, czyli poczuj miętę do przyrody”. Przed nami jeszcze trzydniowa wycieczka do Wrocławia. Najbardziej aktywni  studenci zostali tradycyjnie wyróżnieni nagrodami.

Zdjęcia znajdują się w zakładce GALERIA

Wykład inaugurujący rok akademicki 2017/2018 odbędzie się 5.10.2017r. o godz. 16.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach.

Szanowni Słuchacze! Przypomonam, że wyjazd do teatru w Sopocie na przedstawienie "Wilkommen w Zoppatach" jest 31.05.2017r o godz.17.30 z parkingu przy  Placu św. Brunona. Autobus z Sierakowic wyjeżdża o godz.17.00.

Jednocześnie informuję, że zakończenie roku akademickiego odbędzie się 01.06.2017r o godz.16.00 w Restauracji Kaszubskiej, serdecznie zapraszam!

Ostatni w tym roku akademickim wykład odbędzie się 25.06., jest to też ostateczny termin wpłaty pieniędzy na bilety do Teatru Muzycznego w Gdyni (24.10.2017r)

Spotkanie w "Kawiarence Krakowskiej" z panią Elżbietą Mazurek na temat roślin ogrodowych odbędzie się 23.03.2017r. o godz.16.00 w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, ul. Słoneczna 3. Serdecznie zapraszamy!

Wyjazd do Opery Bałtyckiej na "Madama Butterfly" odbędzie się 24.03.2017r. Wyjazd z parkingu przy Placu św. Brunona o godz. 17.45. Z Sierakowic autobus wyjeżdża o godz. 17.15.

KOMUNIKAT 

Z UWAGI NA ZWOLNIENIE LEKARSKIE PANI DOKTOR MAŁGORZATY GREMBECKIEJ DZISIEJSZY WYKŁAD ODBĘDZIE SIĘ W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE. W IMIENIU PANI DOKTOR PRZEPRASZAM. DZISIEJSZE SPOTKANIE ZOSTANIE POŚWIĘCONE SPRAWOM ORGANIZACYJNYM (WYCIECZKA).